Michael Hicks ma szansę podtrzymać serię

Na grę w Krakowie zdecydował się na początku roku, ale w nowej drużynie oficjalnie zadebiutował dopiero kilka tygodni temu. Michael Hicks dziś jest liderem punktowym R8 Basket AZS Politechniki i całych rozgrywek i wiele wskazuje na to, że swoją serię podtrzyma przez kolejny weekend. Meczem, rozciągniętej na trzy dni kolejki, wydaje się być spotkanie w Tychach. W 4. serii spotkań pauzuje SKK Siedlce.

news

Mecz kolejki:

Ciekawy skład w połączeniu ze stabilną sytuacją finansową ma zapewnić drużynie z Tychów miejsce w czołówce rozgrywek. GKS sezon rozpoczął od dwóch wygranych, ale w ostatnim meczu musiał uznać wyższość Energi Kotwicy Kołobrzeg, z którą na parkietach pierwszej ligi jeszcze nie wygrał. Zespół z Górnego Śląska będzie chciał się więc zrehabilitować za wyjazdową porażkę, ale trafia na nieobliczalnego rywala.

Biofarm Basket Poznań od lat charakteryzuje się stabilnym składem, który z racji wieku większości graczy dojrzewa z każdym ligowym miesiącem. Poprzedni sezon ludzie Przemysława Szurka zakończył na ćwierćfinale, ale to właśnie Biofarm Basket sprawił najwięcej problemu kroczącej do PLK Legii. Obecnie rozgrywki poznanianie rozpoczęli do dwóch wygranych, w tym wyjazdowej w Kołobrzegu.

Ciekawa powinna być rywalizacja doświadczonego Marcina Kowalewskiego z o osiem lat młodszym Filipem Struskim. Jak wypadnie Jakub Fiszer, który w niedzielę rzucił 30 punktów SKK Siedlce?
 

Warto obserwować:

Michael Hicks w każdym meczu pierwszej ligi rzucał do tej pory przynajmniej 20 punktów, w sobotę czeka go mecz z Siarką Tarnobrzeg, której defensywa pozostawia wiele do życzenia. Podopieczni Arkadiusza Papki tracą średnio 85,3 punktu i pod tym względem ustępują tylko najsłabszej Noteci (średnio 95), czy Hicks to wykorzysta?


W 4. kolejce zagrają:

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Energa Kotwica Kołobrzeg (piątek, godzina 20:00) TRANSMISJA
Sokół Łańcut - KSK Noteć Inowrocław (sobota, godzina 17:30) TRANSMISJA
Polfarmex Kutno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko (sobota, godzina 17:30)
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Pogoń Prudnik (sobota, godzina 18:00)
R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Siarka Tarnobrzeg (sobota, godzina 18:30)
GKS Tychy - Biofarm Basket Poznań (sobota, godzina 19:00)
WKS Śląsk Wrocław - Spójnia Stargard (niedziela, godzina 19:00) TRANSMISJA
KK Warszawa - Enea Astoria Bydgoszcz (niedziela, godzina 19:00) TRANSMISJA

udostępnij