Udany tydzień SMS PZKosz Łomianki

SMS PZKosz Łomianki wiosną świętował zwycięstwo w pierwszej lidze, ale obecny sezon drużyna rozpoczęła od bilansu 0-4. Dwa ostatnie mecze ligowe zakończyły się jednak po myśli uczennic spod Warszawy.

Trzeci sezon z rzędu dwie drużyny SMS PZKosz Łomianki rywalizują na centralnym szczeblu rozgrywek. Z racji stażu w szkole i doświadczenia w seniorskiej koszykówce druga drużyna zwykle wypadała słabiej od pierwszej. ale w tym sezonie potrafiła wygrać jako pierwsza.

SMS PZKosz II z dwóch punktów cieszył się w połowie października, gdy bez większych kłopotów pokonał KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz. Prawie miesiąc dłużej na zwycięstwo czekał pierwszy zespół.

Przełamanie przyszło podczas derbów... z SMS PZKosz II. Po niekoniecznie jednostronnym spotkaniu starsze koleżanki pokonały młodszy rocznik 75:60 i najwyraźniej zyskały więcej pewności siebie.

Cztery dni później w zaległym meczu 4. kolejki SMS PZKosz dosyć niespodziewanie pokonał doświadczoną drużynę Panattoni Europe Lider Pruszków, już do przerwy prowadząc 42:21. Młode zawodniczki dosyć niespodziewanie opanowały pole trzech sekund, wymuszały też więcej przewinień niż nieskuteczne z gry (17 na 64) rywalki.

W niedzielę 19 listopada przed zespołem z Łomianek kolejny trudny egzamin, gdyż do hali Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego przyjeżdża lider grupy A Mon-Pol Płock (bilans 5-1).