Mistrzostwa Świata 3x3: Zagramy o brązowy medal!

Polska po zaciętym meczu przegrała z liderem światowego rankingu Serbią 19:21 i zagra o brązowy medal. Wygraną odebrało niesamowite trafienie Dejana Majstorovica.
 

news Zdjęcia | FIBA


Polska - Serbia 21:19

Polacy mecz półfinałowy rozpoczęli od wyniku 3:0, by kilka sekund później prowadzić już 5:1. Kolejne akcje to dwa z rzędu trafienia Szymona Rducha za 2 punkty i zrobiło się 9:5. Tak skutecznie grająca drużyna, mająca dodatkowo w swojej talii Michaela Hicksa nic sobie nie robiła z tego, iż grała z liderem rankingu 3x3. Akcja „Money In The Bank” i wynik brzmiał – 11:5!

Niestety od tego momentu coraz bardziej do głosu dochodzili rywalek, którzy serią 6:0 odrobili straty. Natomiast punkty Buluta dały pierwsze prowadzenie dla Serbii. W kolejnych sekundach niesamowity rzut zza łuku oddał Marcin Sroka i to Polska była bliżej wygranej – 19:17. Gdy w dalszych akcjach Serbowie wyrównali, wszystko rozpoczęło się… od zera. Tym razem walkę mogła zakończyć #KoszKadra, jednak zabrakło skuteczności przy mocnej obronie rywali. Mecz zakończyło fenomenalne trafienie Dejana Majstorovica!

Spotkanie o brązowy medal ze Słowenią rozpocznie się o godz. 13:00. W finale Serbia zagra z Holandią (godz. 15:00).
 

udostępnij