Mistrzostwa Świata 3x3: Polska kończy na 4. miejscu!

Polska przegrała w meczu o brązowy medal ze Słowenią 16:21 i tym samym została czwartym zespołem na świecie w ten odmianie koszykówki. Ogromne brawa dla Szymona Rducha, Pawła Pawłowskiego, Marcina Sroki oraz Michaela Hicksa!

news Zdjęcia | FIBA

Polska - Słowenia 16:21

Polacy kolejny raz rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze i po 2,5 minutach gry prowadzili 9:5. Jednak Słowenia mając w pamięci grupowe spotkanie z Polską, starała się atakować i ta sztuka z każdą kolejną minutą udawała się coraz bardziej. Jeszcze po trafieniu Hicksa było 13:7, lecz gdy skutecznie zaczął grać Simon Finzgar robiło się coraz bardziej niebezpiecznie. To właśnie on dał swojej drużynie prowadzenie 16:14 i kolejne punkty na 18:15. Spotkanie zakończyła akcja Gaspera Ovnika – 21:15.

W meczu o złoty medal Holandia długo prowadziła z Serbią, lecz ostatecznie uległa 13:16.