Pierwszy mecz ME za kadrą U20 kobiet

Od porażki mistrzostwa Europy dywizji A rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 20 kobiet. Biało-czerwone uległy Łotwie 62:70. 17 punktów dla naszej drużyny rzuciła Klaudia Niedźwiedzka. W niedzielę o 13 Polki zmierzą się z Chorwacją.

news Zdjęcia | FIBA

Do połowy drugiej kwarty żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi. Jako pierwszym udało się to Polkom, które w pewnym momencie prowadziły nawet 31:22. Niestety w kolejnych minutach coraz lepiej radziły sobie rywalki, które odzyskały prowadzenie w czwartej kwarcie i potrafiły je utrzymać do końcowej syreny.

Polki zebrały znacznie więcej piłek pod atakowaną tablicą niż rywalki, ale nie potrafiły zamienić tego na punkty. Zgodnie z przewidywaniami trenerów bardzo dużo Łotyszkom dała Digna Strautmane, która nie tylko zakończyła mecz z double-double 12 pkt i 13 zbiórek, ale miała też 5 bloków.

Łotyszki trafiły 10 z 17 rzutów z dystansu, nasz zespół był pod tym względem mniej skuteczny (5 na 21).

Polska – Łotwa 62:70 (20:17, 18:15, 10:18, 14:20)
Punkty dla Polski: Klaudia Niedźwiedzka 17 (3), Julia Niemojewska 9 (1), Julia Niełacna 6, Karolina Podkańska 4,  Olga Trzeciak 0 oraz Marta Wdowiuk 8, Paula Duchnowska 7 (1), Karolina Stefańczyk 6, Alicja Grabska 3, Patrycja Jaworska 2, Katarzyna Kocaj 0.
Najwięcej dla Łotwy: Dinija Pavelsone 14 (2), Digna Strautmane 12 (1), Aleksa Gulbe 12 (1)