Kadra U20 kobiet wygrywa mecz w ME

Polki lepsze od Chorwatek w meczu grupy C mistrzostw Europy do lat 20 dywizji A. Biało-czerwone zwyciężyły 87:84, zachowując większy spokój w końcówce. W poniedziałek o 18 nasz zespół zmierzy się z Węgrami.

news Zdjęcia | FIBA

Przebieg wyniku spotkania bardzo przypominał ten z inauguracyjnego meczu z Łotwą. Do połowy drugiej kwarty spotkanie było wyrównane, ale jeszcze przed przerwą nasza drużyna potrafiła zbudować nieznaczną przwagę.

Rywalki próbowały ją zniwelować, ale nawet gdy doprowadzały do remisu, Polki ponownie zdobywały punkty. W końcówce więcej spokoju zachowały nasze reprezentantki, dzięki czemu po końcowej syrenie cieszyły się z wygrania pierwszego meczu w Sopronie.

22 z 87 punktów nasz zespół rzucił po stratach rywalek. Aż 58 punktów było autorstwa trio Julia Niełacna-Klaudia Niedźwiedzka-Patrycja Jaworska.

Polki po dwóch dniach turnieju miaja bilans 1-1. Dla Chorwatek była to druga porażka.

Chorwacja - Polska 84:87 (23:21, 15:25, 24:13, 22:28)
Punkty dla Polski: Julia Niełacna 25, Klaudia Niedźwiedzka 18 (3), Patrycja Jaworska 15 (3), Karolina Podkańska 4, Olga Trzeciak 3 (1) oraz Alicja Grabska 10 (1), Marta Wdowiuk 8, Karolina Stefańczyk 2, Paula Duchnowska 2.