Polki ogrywają Słowenki i utrzymują dywizję A

Reprezentacja Polski kobiet pokonała po dogrywce Słowenię 81:77 i dzięki temu zapewniła sobie utrzymanie w dywizji A Mistrzostw Europy do lat 20. Teraz Biało-Czerwone zagrają o miejsca 9-12.

news Zdjęcia | fiba.basketball

Po pierwszej połowie Polki przegrywały już 14 punktami, ale w kolejnych 20 minutach rywalizacji pokazały zdecydowanie lepszą skuteczność i krok po kroku odrabiały straty. Ostatecznie do dogrywki doprowadził rzut wolny w wykonaniu Karoliny Stefańczyk. W dodatkowym czasie gry kluczowe okazały się trafienia Patrycji Jaworskiej oraz Julii Niełacnej.

Biało-Czerwone dzięki zwycięstwu 81:77 zapewniły sobie utrzymanie w dywizji A Mistrzostw Europy do lat 20. Teraz powalczą o miejsca 9-12.

Słowenia - Polska 77:81 (23:14, 14:9, 18:27, 17:22, d. 5:9)

Polska: Jaworska 26, Niełacna 24, Wdowiuk 15, Podkańska 8, Grabska 4, Niedźwiedzka 2, Stefańczyk 2, Duchnowska 0, Niemojewska 0, Trzeciak 0