USA minimalnie lepsze od rozszerzonej kadry

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała rozszerzoną kadrę Polski 89:84 w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Chinach.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Spotkanie ustawiła pierwsza połowa, która była bardzo dobra w wykonaniu zespołu ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie szczególnie w inaugurującej kwarcie nie pozwolili na zbyt wiele Polakom, dzięki czemu zdobyli przewagę. W drugich 20 minutach ambitnie walczący zespół prowadzony przez trenera Artura Gronka (jego asystentami są Krzysztof Szablowski i Marek Popiołek, fizjoterapeutą jest Jakub Majewski) odrabiał straty, ale rywale ciągle byli świetni w ofensywie. Ostatecznie zwyciężyli, ale tylko pięcioma punktami.

Biało-Czerwoni w środę zagrają z Iranem, a kolejnego dnia podejmą reprezentację Australii.

Do Chin udał się również Janusz Calik, który we wtorek prowadził jako sędzia główny spotkanie Iran - Australia.

USA - Polska 89:84 (20:10, 24:21, 23:26, 22:27)

Polska: Schenk 20, Garbacz 17, Karolak 11, Wadowski 10, Put 9, Kolenda 6, Dziewa 6, Borowski 5, Załucki 0, Sz. Szymański 0, R. Szymański 0

USA: Davis 17, Carlton 15, Isom 13, Lufile 12, Dixon 10, Fernandez 8, Charles 6, Tatum 5, Boswell 2, Brown 1, Singleton 0