Kadra U20 mężczyzn w dywizji A!

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn zagra w finale mistrzostw Europy dywizji B. W sobotnim półfinale podopieczni Przemysława Frasunkiewicza pokonali po dogrywce Łotwę 66:62 i tym samym wywalczyli miejsce w przyszłym roku w gronie szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

news Zdjęcia | FIBA

Wszystko układało się po myśli biało-czerwonych do początku czwartej kwarty. Po 30 minutach spotkania i dwóch trójkach Mikołaja Kurpisza nasz zespół prowadził 46:32 i był na najlepszej drodze do zakończenia meczu w regulaminowym czasie gry.

Łotysze walczyli jednak do końca i w czwartek kwarcie doprowadzili do wyrównanej końcówki, w której każda z drużyn miała szansę na zakończenia spotkania w podstawowym czasie gry.

W dogrywce pierwsi na prowadzenie wyszli rywale, którzy w pewnym momencie mieli o trzy punkty więcej niż Polacy. Nasz zespół walczył jednak do końca i najpierw odrobił stratę, a następnie po ponowieniu akcji trafił trójkę, której autorem był Adrian Bogucki. Rywale tych strat już nie odrobili.

Rywale mieli duży problem z zatrzymaniem w strefie podkoszowej Adriana Boguckiego, który oprócz 19 punktów miał 18 zbiórek. Najlepszym punktującym polskiego zespołu został Łukasz Kolenda - 20 punktów.

W finale Polacy zmierzą się ze Słowenią. Początek spotkania o godzinie 19:45 polskiego czasu w niedzielę.

Łotwa - Polska 62:66 (7:14, 11:15, 14:17, 22:8, 8:12)
Punkty dla Polski: Ł. Kolenda 20 (2) i 8 zb., A. Bogucki 19 (1) i 18 zb., M. Kurpisz 14 (2), M. Szczypiński 3 (1), D. Rutkowski 1 i 9 zb. oraz J. Musiał 3, J. Kobel 2, B. Pietras 2, H. Wyszkowski 2, D. Gołębiowski 0, R. Komenda 0.