Wygrana juniorek na początek ME

Od zwycięstwa mistrzostwa Europy dywizji A rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 18 kobiet. Podopieczne Macieja Gordona pokonały Irlandię 64:44.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Biało-czerwone rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 10:3, w pierwszej kwarcie wymuszając sporą liczbę strat rywalek. Irlandki w drugiej części pierwszej połowy osiągnęły nieznaczną przewagę w polu trzech sekund, ale w żadnym momencie nie przełożyło się to na wynik spotkania.

Polki prowadziły przez całe spotkanie, nie pozwalając koszykarkom z zielonej wyspy na zbliżenie się na odległość większą niż dziewięciu punktów. Od wyniku 48:39 w połowie czwartej kwarty nasz zespół kolejne minuty wygrał 16:5.

Wchodzącej z ławki Lilianie Banaszak zabrakło jednej zbiórki do double-double (11 pkt i 9 zbiórek).

Kolejne spotkanie Polki rozegrają w niedzielę o 14:15 z Francją, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Rosję 57:50.

Irlandia - Polska 44:64 (6:19, 11:9, 12:15, 15:21)
Punkty dla Polski: M. Leszczyńska 15, W. Kuczyńska 9 (1), N. Klimek 7 (1), Ł. Grzenkowicz 3 (1), Z. Kulińska 1 oraz L. Banaszak 11, A. Wojtala 9, A. Ziemborska 6, W. Hipp 3 (1), O. Trzeciak 0, B. Puter 0, A. Winkowska 0.