Juniorzy zakończyli mistrzostwa Europy dywizji B

W ostatnim meczu mistrzostw Europy dywizji B reprezentacja Polski do lat 18 przegrała z Bułgarią 83:85 i zakończyła turniej na 12. miejscu.

Dłużej na prowadzeniu w całym spotkaniu znajdowali się gracze z Bałkanów, których w pewnym momencie przewaga wynosiła 11 punktów, ale dzięki niezłej końcówce drugiej kwarty i początkowi trzeciej Polacy uzyskali przewagę 51:45. Niestety nie potrafili jej utrzymać i jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej kwarty Bułgarzy znaleźli się na prowadzeniu.

W zaciętej końcówce lepsi okazali się rywale, dla których 33 punkty rzucił Cwetomir Czernokojew.

Najwięcej punktów dla naszej kadry uzyskał Andrzej Pluta – 25, który trafił 7 z 10 rzutów z dystansu.

Awans do dywizji A uzyskały Słowenia i Holandia, które miejsce w elicie wywalczyły w sobotę, oraz Belgia.

Bułgaria – Polska 85:83 (26:19, 14:23, 22:19, 23:22)
Punkty dla Polski: A. Pluta 25 (7), A. Krajewski 10, B. Pelczar 7 (1), G. Kamiński 7 (1), P. Strzępek 6 oraz A. Lewandowski 18 (1), M. Woroniecki 5 (1), S. Zapała 4, P. Stankowski 1, M. Kaszowski 0, S. Walda 0.