Ćwierćfinał ME nie dla naszych juniorek

Reprezentacja Polski do lat 18 w 1/8 finału mistrzostw Europy uległa Hiszpanii 40:61. 15 punktów dla naszej drużyny rzuciła Weronika Hipp.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Polki zmagania grupowe zakończyły na trzecim miejscu, po tym jak pokonały Irlandię i przegrały z Francją oraz Rosją. W walce o ćwierćfinał trafiły na drugi zespół grupy C Hiszpanię.

Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego w ostatnich 14 latach wywalczyła jedenaście medali w tej kategorii wiekowej i była faworytem środowego starcia. Pod koniec pierwszej kwarty rywalki uzyskały kilkupunktową przewagę, którą powiększyły w kolejnej odsłonie.

Polkom brakowało w tym fragmencie skuteczności z gry, popełniły też kilka strat skutkujących zdobyciem punktów przez Hiszpanki.
Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany, niestety przewaga rywalek nie była zagrożona. W całym spotkaniu nasz zespół trafił tylko 14 z 67 rzutów z gry.

O miejsca 9-16 Polki zmierzą się na początek ze Słowenią. W przypadku wygranej zapewnią sobie utrzymanie w dywizji A.

 

Hiszpania - Polska 40:61 (18:12, 17:8, 11:9, 15:11)
Punkty dla Polski: W. Hipp 15 (2), N. Klimek 6 (1), Z. Kulińska 5 (1), M. Leszczyńska 2, L. Banaszak 0 oraz A. Winkowska 6, B. Puter 3,  Ł. Grzenkowicz 2, A. Wojtala 1, O. Trzeciak 0, A. Ziemborska 0, 

udostępnij