Juniorki utrzymują się w dywizji A

Pewne zwycięstwo nad Słowenią zanotowała reprezentacja Polski do lat 18 kobiet w mistrzostwach Europy dywizji A. Biało-czerwone wygrały 79:51 i zapewniły sobie utrzymanie w elicie.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Rywalki prowadziły tylko w pierwszej kwarcie (6:4) później nasz zespół stopniowo wypracowywał przewagę. Aktywne w polu trzech sekund Polki wiele punktów w pierwszej połowie uzyskiwały spod kosza, gdzie aktywna była zwłaszcza Liliana Banaszak. Niższe zawodniczki decydowały się zaś na skuteczne wejścia pod kosz.

Po zmianie stron nasz zespół bardzo szybko uzyskał 28-punktową przewagę, która skutecznie odebrała rywalką ochotę do dalszej gry.

Polki grać teraz będą o miejsca 9-12.

Słowenia - Polska 51:79 (10:22, 9:18, 18:21, 14:18)
Punkty dla Polski: Z. Kulińska 23 (3), L. Banaszak 12 i 8 zb., N. Klimek 8, M. Leszczyńska 6, W. Hipp 5 (1) oraz A. Ziemborska 13, B. Puter 4, O. Trzeciak 3, A. Wojtala 3 (1), L. Grzenkowicz 2, A. Winkowska 0