Juniorki kończą ME na 11. miejscu

Reprezentacja Polski do lat 18 kobiet zakończyła rywalizację w mistrzostwach Europy dywizji A na 11. miejscu. W swoim ostatnim meczu zespół Macieja Gordona pokonał rówieśniczki z Serbii 74:48, wygrywając drugą połowę różnicą aż 29 punktów.

W ostatnich dwóch meczach turnieju pewne utrzymania w elicie Polki rywalizowały o miejsca 9-12. W sobotę nie sprostały Chorwacji, ale dzień później okazały się lepsze od Serbek.

Mecz w pierwszej połowie toczył się kosz za kosz, a nieznaczną przewagę miały nawet rywalki. Po zmianie stron zespół Macieja Gordona od wyniku 29:34 rzucił 15 punktów z rzędu, najwyraźniej odbierając ochotę do gry rywalką.

Serbki w całym spotkaniu popełniły 26 strat, z czego 17 z nich zakończyło się przechwytem biało-czerwonych.

Polska - Serbia 74:48 (13:15, 14:15, 22:10, 25:8)
Punkty dla Polski: N. Klimek 18 (3), Z. Kulińska 13 (1), A. Ziemborska 12, A. Winkowska 5, L. Banaszak 0 oraz Ł. Grzenkowicz 10 (1), W. Hipp 8, M. Leszczyńska 5, B. Puter 2, A. Wojtala 1, O. Trzeciak 0.