Dobry początek mistrzostw Europy kadetek

Kadra U16 kobiet na inaugurację mistrzostw Europy dywizji A pewnie pokonała Chorwację 95:63. 22 punkty rzuciła Magdalena Szymkiewicz. W sobotnim spotkaniu Polki zmierzą się z Włoszkami.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Pod dyktando Polek rozgrywał się piątkowy mecz mistrzostw Europy dywizji A. Zespół Lubow Szwecowej-Knap wygrał wszystkie kwarty spotkania, wymuszając sporo strat drużyny rywalek. Biało-czerwone zaprezentowały przy tym bardzo dobrą skuteczność z dystansu trafiając 10 z 20 rzutów za trzy punkty.

Polki objęły prowadzenie po 3. minutach gry i z każdą kolejną minutą je powiększały. W czwartej kwarcie przewaga naszej drużyny wynosiła już 41 punktów.

Chorwacja - Polska 63:95 (14:26, 13:19, 20:29, 16:21)
Punkty dla Polski: M. Szymkiewicz 22 (3), J. Kobylińska 17 (5), W. Piechowiak 9 (1), A. Rogozińska 5, W. Dudek 2 oraz N. Kurach 11, A. Kuczyńska 10, Z. Rudenko 6, E. Śmiałek 4, K. Banucha 4, G. Kłuczyńska 3 (1), K. Borkowska 2.