Włoszki lepsze od naszych kadetek

Kadra do lat 16 kobiet nie sprostała Włoszkom w drugim dniu mistrzostw Europy dywizji A. Polki przegrały z trzecim zespołem poprzednich mistrzostw i jednym z faworytów do walki o medale w tym roku 36:74. W ostatnim meczu grupowym biało-czerwone zmierzą się z Węgrami (bilans 1-1).

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego. Włoszki już w pierwszej akcji uzyskały przewagę, którą stopniowo powiększały z każdą minutą, wygrywając wszystkie kwarty sobotniego meczu.

Rywalki miały okazję do częstego ponawiania akcji, zbierając aż 23 piłki w ataku, wymusiły też 25 strat Polek.

Dzięki wygranej Włoszki zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie C. O drugą lokatę w niedzielę o 18:00 polskiego czasu nasz zespół zmierzy się z Węgierkami.

Polska - Włochy 36:74 (10:22, 14:23, 7:19, 5:10)
Punkty dla Polski: M. Szymkiewicz 8, W. Piechowiak 7 (1) i 11 zb,, J. Kobylińska 4, W. Dudek 0, A. Rogozińska 0 oraz N. Kurach 7, E. Śmiałek 4, A. Kuczyńska 3 (1), K. Borkowska 2, Z. Rudenko 1, G. Kluczyńska 0, K. Banucha 0