Trzecie miejsce Polek w grupie C ME U16

Przegrana 9:22 druga kwarta przesądziła o porażce reprezentacji Polski do lat 16 kobiet z Węgrami w ostatnim meczu grupowym. Tym samym Polki zakończyły pierwszą część turnieju na trzecim miejscu i o awans do ćwierćfinału zagrają we wtorek z Niemkami.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Kluczowa okazała się walka pod tablicami. Polki przegrały walkę o zbiórkę, pozwoliły też rywalkom na 20 ponowień akcji w ataku. Węgierki uzyskały 21 punktów drugiej szansy, podczas gdy nas zespół o 10 mniej.

W 17. minucie było 27:27, ale od tego momentu nasz zespół rzucił tylko 2 punkty, tracąc w tym czasie 13. Właśnie ten fragment okazał się decydujący dla losów spotkania. Nasz zespół próbował później odrabiać straty, ale nie zbliżył się na odległość jednego trafienia z gry.

Spotkanie 1/8 finału z Niemkami odbędzie się we wtorek o 15:45 polskiego czasu.

Polska - Węgry 57:65 (20:18, 9:22, 16:12, 12:13)
Punkty dla Polski: W. Piechowiak 17, M. Szymkiewicz 17 (2), A. Rogozińska 6, W. Dudek 4, J. Kobylińska 0 oraz N. Kurach 8, G. Kluczyńska 5, A. Kuczyńska 0, K. Banucha 0, E. Śmiałek 0.