Reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn awansowała na Mistrzostwa Świata 2019 w Amsterdamie!

Kadra Polski mężczyzn w koszykówce 3x3 dzięki dobrej pozycji w rankingu FIBA3x3 uzyskała bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Amsterdamie od 18 do 23 czerwca 2019 roku.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Przypomnijmy, iż Reprezentacja Polski 3x3 w składzie Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Marcin Sroka oraz Michael Hicks wywalczyła w czerwcu br. w stolicy Filipin 4. miejsce na świecie (porażka ze Słowenią). Turniej wygrała Serbia, która pokonała w finale Holandię 16:13. Cała „czwórka” z całą pewnością pokazała, iż można liczyć się na świecie i 4. miejsce nie jest dziełem przypadku. Ogromna wola walki, narastające zmęczenie co przy koszykówce 3x3 ma ogromne znaczenie oraz charakter pokazał, iż jesteśmy gotowi do walki z najlepszymi.

We wrześniu br. w takim samym składzie drużyna walczyła w Bukareszcie podczas Mistrzostw Europy i zajęła tam bardzo dobre 5. miejsce. W ćwierćfinale ponownie lepsza okazała się Słowenia, która wygrała 21:18. Turniej wygrała Serbia z niesamowitym Dušanem Bulutem na czele.