Świt Wrocław trzeci w Pucharze Europy głuchych

W dniach 21-24 listopada we włoskiej Weronie odbył się klubowy Puchar Europy Głuchych w koszykówce kobiet. Trzecie miejsce w imprezie zajęły koszykarki WKSN ŚWIT Wrocław, miejsce niżej uplasował się zespół ŁKSG Łódź. Do pierwszej piątki turnieju została wybrana zawodniczka Świtu Matylda Dobejko.

Drugi raz w hitorii koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” zagrały w  Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet.

Przed rokiem wrocławianki zdobyły Klubowy Puchar Europy Głuchych. W tym roku w turnieju wystąpiło 6 drużyn kobiet. Koszykarki Świtu wygrały z IK Hephata IK Sztokholm (Szwecja) i GSC Nuernberg (Niemcy) w grupie B.

Świt zajął pierwsze miejsce w grupie B i awansował do półfinału. W meczu o finał zawodniczki Świtu do przerwy remisowały z ukraińskim Invasport 22:22. Niestety po zmianie stron rywalki wypracowały nieznaczną przewagę, która w końcowym rozrachunku wyniosła siedem punktów.

W meczu o 3. miejsce Świt Wrocław wygrał z ŁKSG Łódź.

Do pierwszej piątki turnieju została wybrana zawodniczka Świtu Matylda Dobejko. Podczas turnieju zespół prowadził Maciej Jacyna. Imprezę wygrały koszykarki ASDS Pesaro (Włochy). Zawodniczki ASDS Pesaro z Włoch i Invasport z Ukrainy to reprezentacje swoich państw w mistrzostwach Europy i mistrzostwach światach oraz Igrzyskach Głuchych.