Wystartowały turnieje ćwierćfinałowe U20 mężczyzn

Rzut Karola Sasnala w końcówce meczu przesądził o wygranej KS Cracovia 1906 Kraków z ŁKS Szkoła Gortata Łódź w najbardziej zaciętym spotkaniu pierwszego dnia turniejów ćwierćfinałowych U20 mężczyzn. Pozostałe 11 meczów miało znacznie mniej zacięty przebieg. W sześciu drużyny przekroczyły granicę 100 rzuconych punktów. Wydarzeniem pierwszego dnia rywalizacji było triple-double Bartłomieja Pelczara - 28 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek.

W meczu Cracovii 1906 z ŁKS SG prowadzenie zmieniało się kilka razy. Po trafieniu z dystansu Szymona Rosika na pół minuty przed końcem łodzianie wygrywali 68:67, ale w odpowiedzi po przerwie na żądanie piłkę w koszu umieścił najlepszy punktujący "Pasów" Karol Sasnal. Mimo próby Kacpra Kujawy zespół Piotra Trepki nie odzyskał już prowadzenia.

Sasnal zakończył spotkanie z 19 punktami, 8 asystami i 7 zbiórkami. Miał też 7 strat.

Energa Laminopol Słupsk na początku czwartej kwarty prowadziła z King BC Szczecin różnicą dziesięciu punktów. Od tego momentu trafiali już jednak głównie gracze Wojciecha Boblewskiego, zwyciężając w czwartej kwarcie 30:14. Słupszczanom nie pomogły 33 punkty Huberta Wyszkowskiego.

Awans do turniejów półfinałowych wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

Zwycięzcy czterech najwyżej sklasyfikowanych w rankingu stref rozpoczną rywalizację bezpośrednio od turniejów finałowych. Są to: