Znamy półfinalistów U22 kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski oraz Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków dołączyły w piątek do pewnej gry o medale mistrzostw Polski do lat 22 kobiet Enei AZS Poznań. Zacięta niemal do ostatnich sekund była zwłaszcza rywalizacja w grupie B.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Przed ostatnim dniem zmagań grupowych pewne miejsca w półfinale były koszykarki Enei AZS Poznań. Komplet wygranych miały też na swoim koncie koszykarki Enei AZS AJP, które z dalszej rywalizacji mógł jednak wyeliminować układ trójkowy z Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków oraz Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Do niczego takiego jednak nie doszło, ponieważ gorzowianki wygrały także swoje ostatnie spotkanie w grupie B, choć wywalczenie dwóch punktów nie przyszło im łatwo.

O losach spotkania przesądziła dopiero druga dogrywka i duży spokój na linii rzutów wolnych Karoliny Matkowskiej. 19-letnia zawodniczka przed ostatnią minutą drugiej części dogrywki trafiła tylko jeden z czterech rzutów wolnych, jednak w końcówce nie pomyliła się przy żadnej z sześciu prób, dzięki czemu od wyniku 87:90 Enea AZS AJP doprowadziła do wyniku 93:90.

W całym spotkaniu podopieczne Roberta Pieczyraka wykonywały 58 rzutów wolnych. Aż 18 fauli wymusiła Wiktora Keller (34 pkt i 20 zbiórek).