UKS Basket SMS i Enea AZS w finale U22 kobiet

Enea AZS Poznań i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 22 kobiet. W sobotnim półfinale podopieczne Adama Rajkowskiego i Dariusza Raczyńskiego pokonały Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski zaś poznanianki konsekwentnie budując przewagę od pierwszej kwarty zwyciężyły Wisłę CanPack AZS Politechnikę. Finał zaplanowano na godzinę 13:15 w niedzielę.Wydarzeniem dnia było triple-double Natalii Łopińskiej.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Wyśmienicie dla Enei AZS AJP rozpoczął się pierwszy półfinał w Gdańsku. Na koniec otwierającej zawody kwarty zespół Roberta Pieczyraka prowadził 24:8, a 18 punktów rzucił duet Wiktoria Keller i Joanna Kobylińska. Ta pierwsza do końca meczu do kosza już jednak nie trafiła.

UKS Basket SMS jeszcze przed przerwą zdołał zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry, a po zmianie stron objął prowadzenie 47:42. W dużej mierze za sprawą sutecznej z dystansu Kobylińskiej - trzy trójki i 8 na 14 z dystansu w całych zawodach - zawodniczki Roberta Pieczyraka kolejny fragment wygrały 14:0. Wypracowaną przewagę straciły jednak w czwartej kwarcie i od tego czasu zawody toczyły się kosza za kosz. Od wyniku 65:67 UKS Basket SMS końcówkę wygrał jednak 12:2.

Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego wyraźnie wygrał walkę pod tablicami a o jego sile stanowiło trio: Aleksandra Pszczolarska (28 pkt i 13 zbiórek, w tym 11 w ataku) - Martyna Leszczyńska (19 pkt, 13 zbiórek i 7 asyst) - Natalia Łopińska (14 pkt, 10 zbiórek i 10 asyst). 27 punktów dla pokonanych rzuciła Joanna Kobylińska.

Stopniowo ale konsekwentnie swoją przewagę w meczu z Wisłą CanPack AZS Politechniką budowała Enea AZS. Zespół Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego wygrał wszystkie kwarty spotkania, wyraźną przewagę uzyskując po zmianie stron. Krakowianki popełniły aż 27 strat, same przechwytując zaledwie sześć piłek. Blisko double-double była Julia Niemojewska (11 pkt i 9 zbiórek). Po 19 punktów rzuciły Karolina Stefańczyk oraz wchodząca z ławki Aleksandra Zięborska.

Finał zaplanowano na 13:15. O 11 rozpocznie się zaś starcie o trzecie miejsce. Transmisja na kanale YouTube PZKosz.