Polska 3x3 U18 kobiet w grupie B podczas Mistrzostw Świata w Ułan Bator

Reprezentacja Polski do lat 18 kobiet w koszykówce 3x3 poznała grupowych rywali podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się od 3 do 7 czerwca w stolicy Mongolii (Ułan Bator).

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Rywalkami Polek będą kadry Nowej Zelandii, Węgier, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Tytułu zdobytego w 2017 roku bronią Amerykanki, które pokonały w finale Czeszki. Brązowe medale zdobyły Rosjanki.

Podział na grupy:
Grupa A: Chiny, Sri Lanka, Ukraina, Meksyk, Egipt
Grupa B: Rosja (2. miejsce w rankingu), Węgry (9), Nowa Zelandia (14), USA (25), Polska (35)
Grupa C: Francja, Holandia, Mongolia, Filipiny, Czechy
Grupa D: Indonezja, Rumunia, Szwajcaria, Japonia, Belgia

Warto wspomnieć, iż Polska U18 w 2017 roku w składzie (Karolina Brzozowska, Karina Gzinka, Aleksandra Zięmborska, Wiktoria Keller) w Debreczynie znalazła się tuż za podium Mistrzostw Europy na 4. miejscu – przegrywając z Holandią 12:16. Turniej wygrały Węgierki przed Rosjankami. Wiktoria Keller wybrana została wówczas do najlepszej „3” turnieju.