Pierwszy dzień turnieju finałowego U18

Inauguracyjny dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn był dniem derbów. W Gdańsku mieliśmy starcia klubów z Trójmiasta oraz dwóch klubów z Wrocławia. Na uwagę zasługuje aż 126 punktów Trefla Sopot.

news Zdjęcia | Politechnika Gdańska

Mecz WKK z Exact System Śląskiem był najbardziej zaciętą konfrontacją pierwszego dnia turnieju finałowego. Gracze Jacka Krzykały z dobrej strony zaprezentowali się w drugiej połowie, którą wygrali 43:24.

Najlepszym punktującym spotkania był Kacper Gordon - 29 punktów. Z double-double spotkanie zakończył Aleks Żmijak.

Ozdobą meczu Zastal Fatto Deweloper z Asseco Arką było 39 punktów Mateusza Kaszowskiego, który potrzebował do tego 32,5 minuty. Gdynianie wyraźnie wygrali drugą część spotkania, rzucając rywalom 16 punktów więcej niż stracili.

Większych problemów z pokonaniem Spójni Stargard nie miał w grupie B Biofarm Basket. Gracze z zachodniopomorskiego popełnili aż 34 straty, trafili też co czwarty rzut z gry.

Jednostronne okazały się derby Trójmiasta, w których Trefl różnicą przynajmniej 10 punktów wygrał każdą kwartę. 16,5 minuty na rzucenie 28 punktów potrzebował Benjamin Didier-Urbaniak. Żaden z zawodników drużyny Janusza Kociołka nie przebywał na parkiecie dłużej niż 23,5 minuty.