Team Polska w finale Satellite Den Haag

Dobry występ w Hadze zanotowały dwa zespoły z zawodnikami #KoszKadra3x3 w składzie, które dotarły kolejno do finału oraz półfinału turnieju. Po powrocie do kraju szeroką kadrę czekają kolejne zgrupowania oraz turnieje.

 

news

Team Polska (Marcin Zarzeczny, Maciej Rostalski, Marcin Chudy, Łukasz Diduszko) dotarli do finału turnieju w Hadze, gdzie musieli uznać wyższość Team Antwerp z Belgii (7:22). Wcześniej dość pewnymi wygranymi zakończyły się cztery spotkania kolejno z dwoma drużynami z Holandii, Wielkiej Brytani oraz Niemiec.

Druga ekipa z kadrowiczami w składzie - Team Poland (Maciej Adamkiewicz, Mariusz Konopatzki, Michał Wojtyński, Wojciech Pisarczyk) po trzech wygranych z rzędu, uległ dopiero w półfinale ekipie Team Antwerp z Belgii (10:21).

KOMPLET WYNIKÓW

Kadra Polski od 18 do 23 czerwca brać będzie udział w Mistrzostwach Świata w Amsterdamie. W grupie D rywalami będą Łotwa, Japonia, Brazylia oraz Australia.

18.06, godz. 19:05 Polska - Australia
18.06, godz. 21:05 Polska - Łotwa
20.06, godz. 17:55 Brazylia - Polska
20.06, godz. 21:05 Japonia - Polska

To jednak nie koniec dość mocnego grania w czerwcu, gdyż od 21 do 24 w Mińsku - Polska w składzie Maciej Adamkiewicz, Mariusz Konopatzki, Michał Wojtyński oraz Wojciech Pisarczyk weźmie udział w II Europejskich Igrzyskach Europejskich.

Szeroki skład kadry Polski 3x3 seniorów oraz plan przygotowań dostępny jest TUTAJ

udostępnij