Finowie zrewanżowali się Polakom

Reprezentacja Finlandii U20 tym razem lepsza od naszej kadry. W rewanżowym spotkaniu we Władysławowie biało-czerwoni przegrali 62:70. Pierwszy mecz zakończył się wygraną Polaków 62:58.

news Zdjęcia | Weronika Marek

WIĘCEJ O PIERWSZYM MECZU

Dwa różne oblicza zaprezentowała kadra U20 w drugim sparingu z Finami. Zwłaszcza w pierwszej kwarcie Polacy mieli wyraźną przewagę, rozpoczynając mecz od prowadzenia 13:0. Pod koniec pierwszej połowy przewaga Polaków wynosiła nawet 18 punktów.

Po zmianie stron nasza drużyna zatraciła na skuteczności w ataku, nie ograniczyła też strat. Szybko odbiło się to na wyniku. Finowi drugą połowę wygrali wyraźnie (46:21). najwyższą przewagę osiągając pod koniec meczu.

Polska - Finlandia 62:70 (21:7, 20:17, 16:27, 5:19)
Punkty dla Polski: G. Kamiński 21 (3), A. Bogucki 16, A. Lewandowski 6, J. Wójcik 5, Ł. Kolenda 4 (1), M. Koperski 3, M. Szlachetka 3, P. Kędel 2, M. Krasuski 2, K. Mąkowski 0. M. Woroniecki 0.