Kadra U20 wygrywa ze Słowenią

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn lepsza od Słowenii w meczu kończącym zmagania w grupie D mistrzostw Europy dywizji A. Biało-czerwoni zwyciężyli 80:77 i o ćwierćfinał zmierzą się środę o 12:45 polskiego czasu z Chorwacją.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Mecz ze Słowenią to było najlepsze spotkanie Polaków na turnieju w Tel-Awiwie. Tylko w końcowym fragmencie pierwszej kwarty rywale potrafili odskoczyć na osiem punktów, w pozostałych fragmentach meczu to zawodnicy Przemysława Frasunkiewicza znajdowali się na prowadzeniu.

Ważna z perspektywy końcowego wyniku spotkania okazała się druga, wygrana 23:14, kwarta meczu. Gracze znad Wisły na przerwę schodzili prowadząc 41:40, a po zmianie stron szybko zwiększyli przewagę. Od tego momentu rywale cały czas próbowali odrabiać straty, co nie udało się do końcowej syreny.

Liderem był Łukasz Kolenda, który do 24 punktów dodał 4 zbiórki i 4 asysyt. Po dwóch słabych meczach dobrze w polu trzech sekund, a a momentami także na obwodzie, zaprezentował sie Adrian Bogucki - 15 pkt, 8 zbiórek i 4 bloki.

Polacy mieli słabszą skuteczność rzutową niż rywale, ale osiągnęli wyraźną przewagę w polu trzech sekund - 50:32 w zbiórkach.

Słowenia - Polska 77:80 (26:18, 14:23, 10:15, 27:24)
Punkty dla Polski: Ł. Kolenda 24 (1), G. Kamiński 15 (1), A. Bogucki 15 (1), M. Szlachetka 13 (1), P. Kędel 5, M. Woroniecki 4 (1), M. Koperski 3 (1), M. Krasuski 1, A. Lewandowski 0, H. Wyszkowski 0.