Polska U20 niepewna utrzymania w dywizji A

Słaba pierwsza połowa przesądziła o porażce reprezentacji Polski U20 mężczyzn z Ukrainą w spotkaniu o miejsca 9 - 16 mistrzostw Europy dywizji A. Biało-Czerwoni ulegli 71:76 i jeśli chcą pozostać w koszykarskiej elicie, nie mogą przegrać już żadnego meczu.

Problemu Polaków rozpoczęły się przy wyniku 6:6. Wykorzystując zmiany w polskim zespole Ukraińcy zdołali trafić kilka rzutów spod kosz, stopiowo powiększając przewagę. Fragment na przełomie pierwszej i drugiej kwarty nasi wschodni sąsiedzi wygrali 22:7, dzięki czemu zbudowali wyraźną przewagę.

Gdy w połowie trzeciej kwarty przegrywaliśmy 28:54 wydawało się, że losy meczu nie mogą się już odmienić. Polacy walczyli jednak do końca już na początku ostatniej odsłony zbliżając sie na pięc punktów. Niestety ten dystans utrzymał się już do końcowej syreny.

Ponad połowię punktów dla Polski rzuciły Łukasz Kolenda (24) i Adrian Boguci (21). Rozgrywający naszej kadry dodatkowo miał 6 zbiórek, 7 asyst i 4 przechwyty. Boucki zanotował jeszcze 14 zbiórek i 3 bloki.

W całym spotkaniu Polacy popełnili o 7 strat więcej niż rywale, wyraźnie przegrali też walkę pod koszem, w całym spotkaniu notując tylko 1 zbiórkę na atakowanej tablicy.

Ukraina - Polska 76:71 (23:13, 16:11, 19:19, 18:28)
Punkty dla Polski: Ł. Kolenda 24 (1), A. Bogucki 21 (2), M. Woroniecki 12 (3), G. Kamiński 7 (2), M. Koperski 3 (1), H. Wyszkowski 2, A. Lewandowski 2, M. Szlachetka 0, P. Kędel 0, M. Krasuski 0, J. Wójcik 0.