Kolejny turniej z cyklu Women’s Series, odbędzie się w centrum ogromnej galerii handlowej ParkLake w Bukareszcie (10 oraz 11 sierpnia). Kadra Polski 3x3 rywalizować będzie w grupie A z Francją, Hiszpanią oraz Rumunią.
Skład drużyny:
1. Cebulska Martyna (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin)
2. Morawiec Aldona (Arka Gdynia)
3. Sosnowska Klaudia (Panattoni Lider Pruszków)
4. Szott-Hejmej Agnieszka (Artego Bydgoszcz)
Sztab szkoleniowy:
Szlachta Karolina – trener
Wesołowski Michał – fizjoterapeuta
Polki mają za sobą bardzo dobry turniej w Pradze, gdzie dotarły do finału. Ostatecznie w nim górą była kadra Kanady, lecz srebrne medale to ogromny tegoroczny sukces całej drużyny. W klasyfikacji ogólnej cyklu Polska zajmuje 10. Miejsce z dorobkiem 180 punktów, prowadzi Francja (520) przed Kanadą (310) oraz Chinami (290).
Terminarz oraz szczegółowy terminarz:
sobota, godz. 12:40 Francja – Polska
sobota, godz. 16:50 Polska – Rumunia
niedziela, godz. 12:05 Hiszpania – Polska
***
Brązowi medaliści Mistrzostw Świata z Amsterdamu jako Energa 3x3 Gdańsk, zagrają (10 sierpnia) w grupie D z Naniet oraz Gealan Baltic z Litwy oraz U18 3x3 kandidaadid z Estonii.
Skład drużyny:
1. Hicks Michael (Polpharma Starogard Gdański)
2. Pawłowski Paweł (Decka Pelplin)
3. Sroka Marcin (KS Pogoń Prudnik)
4. Zamojski Przemysław (Stelmet ENEA BC Zielona Góra)
Sztab szkoleniowy:
Renkiel Piotr – trener
Justyna Krzemień - fizjoterapeuta
Terminarz oraz szczegółowy terminarz:
sobota, godz. 11:00 Energa 3x3 Gdańsk - U18 3x3 kandidaadid
sobota, godz. 12:00 Energa 3x3 Gdańsk - Naniet
sobota, godz. 13:00 Gealan Baltic - Energa 3x3 Gdańsk
***
Także w 3x3 Tallinn Open Quest rywalizować będzie (10 sierpnia) #KoszKadra3x3 U23, która przygotowuje się do ostatniego turnieju Ligi Narodów U23 pod koniec sierpnia w Debreczynie.
Skład drużyny:
1. Siemienas Sylwia (Mon-Pol Płock)
2. Woźniak Weronika (MUKS Poznań)
3. Papiernik Weronika (MUKS Poznań)
4. Dmochewicz Pola (AZS Uniwersytet Warszawski)
Terminarz oraz szczegółowy terminarz:
sobota, godz. 10:00 3x3 Team Poland - Latvia NT
sobota, godz. 11:00 3x3 Team Poland - Sats
sobota, godz. 11:45 Luunja 1 - 3x3 Team Poland
Sztab szkoleniowy:
Ziemiński Adam – trener
Skaza-Bogulska Oktawia - fizjoterapeuta
***
W Bukareszcie w dniach 10 oraz 11 sierpnia odbędzie się również Raiffeisen Bank Bucharest Challenger z udziałem… Szymona Rducha. Reprezentant Polski 3x3 zagra w zespole Jeddah (Kevin Corre, Khalid Mohammed Ardel-Gabar oraz Nemanja Draskovic). Mocny turniej z uznanymi zespołami oraz zawodnikami, będzie z całą pewnością emocjonujący do samego końca.
Drużyna z Rduchem w składzie rywalizować będzie w grupie A z ekipami Novi Sad (Serbia) oraz Bucharest Autohtonii (Rumunia).
Terminarz oraz szczegółowy terminarz:
sobota, godz. 11:25 Novi Sad – Jeddah
sobota, godz. 14:45 Bucharest Autohtonii – Jeddah
***
W Radomiu natomiast będzie można zobaczyć kadrę Polski U23 mężczyn, która zagra w Mistrzostwach Radomia w koszykówce 3x3 (10 oraz 11 sierpnia).
Skład drużyny:
1. Czapla Maksymilian (Rosa Radom)
2. Izrailewski Bogdan (Fundacja Nasza Warszawa)
3. Jankowski Patryk (Fundacja Nasza Warszawa)
4. Kapuściński Marcel (AZS UJK Kielce)
5. Komenda Rafał (Decka Pelplin)
6. Marchlewski Stefan (Politechnika Gdańska)
7. Nowakowski Karol (Rosa Radom)
8. Samsonowicz Michał (Biofarm Basket Poznań
9. Sitnik Michał (WKK Wrocław)
10. Waniewski Kamil (AZS UMSC Lublin)
11. Wilk Patryk (Weegree AZS Politechnika Opolska)
12. Wiszomirski Marcin (Pitt-Johnstown Mountain Cats)
Sztab szkoleniowy:
Rozwadowski Kazimierz – trener główny
Terminarz zostanie ustalony tuż przed rozpoczęciem turnieju.