Siódme miejsce kadry U20 kobiet w ME

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet na siódmym miejscu zakończyła swój start w mistrzostwach Europy dywizji A. W ostatnim meczu turnieju w Klatovy Biało-Czerwone pokonały Węgry 51:50.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Decydujące o zwycięstwie Polek punkty w samej końcówce uzyskała Aleksandra Wojtala. Rywalki miały szanse doprowadzić do najmniej do dogrywki, ale przy wyniku 51:50 najpierw jednego z dwóch rzutów wolnych nie trafiła Dalma Czukor, a następnie spudłowała rzut z gry.

Mecz z Madziarkami był wyrównany przez cztery kwarty. Przez 40 minut żadna z drużyn nie wypracowała przewagi większej niż 5 punktów. Częścciej na prowadzeniu były Polki, które miały przewagę w polu trzech sekund, były też skuteczniejsze w rzutach z dystansu.

Mistrzynami Europy zostały Włoszki, które po emocjonującym finale pokonały grupowego rywala Polek - Rosję 70:67. Brąz dla Francji.

Węgry - Polska 50:51 (12:10, 11:13, 14:17, 13:11)
Punkty dla Polski: K. Szydłowska 16 (2), L. Banaszak 11 (1), A. Wojtala 7 (1), K. Stefańczyk 5, A. Winkowska 5, W. Duchnowska 3 (1), K. Matkowska 2, M. Leszczyńska 2, O. Trzeciak 0, N. Łopińska 0.