Kadetki wygrywają w ME

Pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Europy dywizji A zanotowała reprezentacja Polski do lat 16. Nasze kadetki pokonały w Skopje Turcję 50:39. Na zakończenie zmagań grupowych Polki zmierzą się z Grecją.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Na otwarcie turnieju podopieczne Adama Kubaszczyka uległy Czeszkom, dzień później okazały się lepsze od Turczynek.

Polki lepiej niż rywalki rozpoczęły mecz, tracąc pierwsze punkty dopiero w piątej minucie. Od wyniku 11:6 na przełomie pierwszej i drugiej kwarty straciły jednak 11 punktów z rzędu, na skutek czego musiały odrabiać straty.

Do przerwy Biało-Czerwone przegrywały różnicą pięciu punktów, ale po zmianie stron dobrze prezentowały się w obronie, co przełożyło się na zwycięstwo. W trzeciej i czwartej kwarcie Polki straciły w sumie tylko 10 punktów, uniemożliwiając Turczynkom oddanie celnego rzutu za trzy punkty, bądź wymuszenie faulu, po którym następowałyby rzuty wolne.

Blisko double-double była Emily Kalenik (12 pkt i 9 zbiórek).

W ostatnim meczu grupowym reprezentacja Polski zmierzy się z Grecją (bilans 1-1). Początek spotkania o godzinie 16:30.

Polska - Turcja 50:39 (11:10, 13:19, 15:6, 11:4)
Punkty dla Polski: E. Kalenik 12, M. Sztąberska 10 (2), M. Piasecka 8 (2), A. Makurat 7 (1), A. Przyslak 5, M. Masłowska 4 (1), M. Kozłowska 4, M. Walczak 0, M. Pawlak 0.