Starcie niepokonanych! Polska kontra Argentyna

Spotkanie niepokonanych na mistrzostwach świata drużyn - Polski i Argentyny - rozstrzygnie która z nich zajmie pierwsze miejsce w grupie I. Początek w niedzielę o godz. 14:00. Transmisja w TVP1 i TVP Sport.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Polska i Argentyna mają już zapewniony awans do ćwierćfinału turnieju w Chinach. Stawką tego spotkania jest jednak pierwsze miejsce w grupie. Zwycięzca zagra z drugą drużyną grupy J, natomiast przegrany - z liderem. Bardzo prawdopodobne, że będą to odpowiednio Hiszpania i Serbia. Na pewno obie te ekipy można zaliczyć do faworytów całego turnieju.

Argentyna dotychczas wygrywała z Koreą Południową 95:69, Nigerią 94:81, Rosją 69:61 oraz Wenezuelą 87:67. To zespół z wielkimi gwiazdami, a jednocześnie zawodnikami świetnie czującymi się w roli “zadaniowców”. Najbardziej rozpoznawalnym graczem tej kadry z pewnością jest Luis Scola. 39-latek w przeszłości występował w pięciu zespołach NBA (najdłużej w Houston Rockets), a jego wiek nie jest dla niego żadną przeszkodą - w dotychczasowych spotkaniach zdobywał średnio 16,5 punktu i 8,3 zbiórki! Doświadczenie, spryt, umiejętności - granie przeciwko niemu będzie wyzwaniem dla naszych podkoszowych.

Inną gwiazdą jest Facundo Campazzo - najsilniejszą bronią rozgrywającego Realu Madryt są przede wszystkim z niezwykle efektowne trójki, ale wiadomo, że potrafi również niekonwencjonalnie asystować. Warto będzie zwrócić także uwagę na jego młodszego kolegę z ekipy “Królewskich” Gabriela Decka, który wzbudzał już zainteresowanie klubów z NBA. Ponadto Nicolas Laprovittola i Patricio Garina na turnieju w Chinach rzucają średnio po 10 punktów na mecz - na nich też muszą uważać Biało-Czerwoni.

Początek spotkania Polska - Argentyna w niedzielę o godz. 14:00. Transmisja w TVP1 i TVP Sport.

 

udostępnij