Slaughter: Zagrać lepiej we wtorek

Na konferencji prasowej po meczu Polska - Argentyna pojawili się trenerzy Mike Taylor i Sergio Hernandez oraz zawodnicy A.J. Slaughter i Marcos Delia.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

A.J. Slaughter: Takie spotkanie było dla nas kolejną możliwością pokazania, że możemy grać z wielkimi zespołami. Nie do końca to wyszło. Mam nadzieję, że będziemy mogli zagrać lepiej we wtorek. Przede wszystkim zależy nam na graniu jak najlepszej koszykówki. Wtorek to ważny dzień, ważny mecz. Będziemy na to gotowi.

Mike Taylor: Myślę, że pokazaliśmy odpowiednie zaangażowanie i wysiłek, ale to nie wystarczyło. Argentyna zaprezentowała dużą presję defensywną, a my nie odpowiedzieliśmy na to. Przez to też nie mieliśmy takich rzutów, jakie chcieliśmy. Traciliśmy też sporo piłek. Dzisiaj nie zaprezentowaliśmy się odpowiednio ani w ataku, ani w obronie. Na początku trzeciej kwarty zagraliśmy trochę lepiej, a to oznaczało, że zaangażowanie ciągle było spore. To po prostu nie był nasz wieczór. Poprawimy pewne rzeczy i będziemy gotowi na wtorkowy ćwierćfinał.

Marcos Delia: To był świetny mecz całej drużyny. Graliśmy solidnie w obronie i mądrze w ataku. Wykonaliśmy nasz plan. Jesteśmy szczęśliwy z naszego piątego zwycięstwa. Mecze na mistrzostwach nie są łatwe, więc możemy być zadowoleni z tego, co wykonaliśmy dotychczas. Gramy tak, żeby wygrać każdy mecz, nie patrzymy na innych.

Sergio Hernandez: Gramy dobrze w obronie na całym turnieju. Pierwsze pięć minut zostało wygrane jednak dzięki atakowi. Dla nas ważne było dobre ofensywne rozpoczęcie tego meczu. Wykorzystaliśmy Marcosa w pierwszych akcjach, a to oznaczało, że Polacy musieli zmienić swój plan na to spotkanie, bo wiedzieliśmy, że bardziej obawiali się naszych obwodowych. To przyniosło sukces.

 

udostępnij