Cel i Hrycaniuk po meczu Polska - Argentyna

Argentyna pewnie pokonała reprezentację Polski 91:65 w ostatnim meczu grupowym w Foshan. Co po tym spotkaniu mówili Aaron Cel i Adam Hrycaniuk?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Zespół z Ameryki Południowej świetnie rozpoczął to spotkanie, a już od drugiej kwarty kontrolował wydarzenia na parkiecie. Zryw Biało-Czerwonych w trzeciej kwarcie był bardzo dobry, ale Argentyna szybko ponownie kontrolowała sytuację i ostatecznie pewnie wygrała.

- Argentyńczycy może nas nie zaskoczyli, ale ich styl gry od początku meczu pokazał, że to bardzo mocna drużyna. Wyszła na boisko po to, aby wygrać mecz, bez oglądania się na przeciwnika. My byliśmy rozkojarzeni, gubiliśmy się na pick’n’rollach oraz przy prostym wyprowadzaniu piłek. Argentyna wybierała nam piłki z kozła, biegli na kosz i zdobywali łatwe punkty. To była dzisiaj dużo lepsza drużyna od nas. Musimy ten mecz przeanalizować i spróbować zregenerować się jak najszybciej. Chcemy wyjść za dwa dni na mecz w jak najlepszym nastawieniu - tłumaczył Adam Hrycaniuk.

Teraz pora na ćwierćfinał mistrzostw świata! Już wiemy, że na tym etapie Polacy zagrają z Hiszpanią.

- Dzięki temu, że awansowaliśmy tak daleko na mistrzostwach świata, obecnie gramy na bardzo wysokim poziomie, wcześniej dla nas niedostępnym. Postaramy się wyciągnąć wnioski z tego meczu. Zobaczymy jak to będzie wyglądało we wtorek, na pewno chcemy grać inaczej - mówił po meczu Aaron Cel.

Mecz Hiszpania - Polska już we wtorek o godz. 15:00.

 

udostępnij