#KoszKadra3x3 seniorek awansuje do finału Women’s Series!

Kadra seniorek, grając w 3-osobowym zestawieniu na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę z turniejem w Montrealu. Jednakże dało to także awans do turnieju finałowego, który pod koniec września odbędzie się w Edmonton.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Agnieszka Szott-Hejmej, Martyna Cebulska oraz Klaudia Sosnowska w pierwszym meczu fazy grupowej uległy po walce Japonii 18:20, by w kolejnych dwóch spotkaniach odnieść dwie wygrane (21:12 z Rumunią oraz 20:14 ze Szwajcarią). Dało to 2. miejsce w grupie A i za półfinałowego rywala zawsze mocną kadrę USA. Spotkanie z Amerykankami zostało jednak przerwane przy stanie 4:6 z powodu dość silnych opadów deszczu. Po przerwie walka o zwycięstwo trwała w najlepsze, jednak ostatecznie lepsze były rywalki, które wygrały 21:15.

Polki zajmując 5. miejsce zainkasowały 50 punktów do ogólnej punktacji, co tylko umocniło zespół na 8. miejscu. Dodatkowo z turnieju finałowego pierwsza „5” zagwarantuje sobie m.in. występ w przyszłorocznych turniejach Women’s Series. W dalszym ciągu trwa także walka o turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Kolejnym turniejem w jakim weźmie udział #KoszKadra3x3 będą zmagania we włoskim Udine (14-15.09).