Szczęście Czarnych, 17 trójek Prudnika

Drugie bardzo zacięte spotkanie wygrali koszykarze STK Czarnych Słupsk. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa pokonali na wyjeździe Biofarm Basket Poznań 91:90. Niepokonana w rozgrywkach jest też Weegree AZS Politechnika Opolska. Aż 17 trójek trafiła Pogoń Prudnik, która okazała się lepsza od WKK Wrocław. Liderem pierwszej ligi Rawlplug Sokół Łańcut.

news Zdjęcia | Czarni to Wy

Czarni w inauguracyjnej kolejce pokonali Zetkamę Doral Nysa różnicą dwóch punktów, tydzień później zwyciężyli Biofarm Basket zaledwie jednym. Goście rozpoczęli zawody od wyniku 17:6 i do końca spotkania nie stracili prowadzenia.  W czwartej kwarcie prowadzili już 77:58, ale walczący ambitnie do końca gospodarze zbliżyli się na odległość jednego punktu na 30 sekund przed końcem. W samej końcówce przy wyniku 89:91 dwa rzuty wolne wykonywał Filip Struski, ale trafił tylko pierwszą próbę. Przed spotkaniem oficjalnie karierę zakończył Adam Metelski.

Najlepszym punktującym zawodów - Dawid Bręk (18 pkt, 5 asyst i 2 przechwyty).

Po 5 latach na pierwszoligowy poziom powrócił Grzegorz Grochowski i jak na razie jest to powrót udany. Jego Polfarmex wygrał drugie spotkanie w sezonie, a 26-letni rozgrywający był najlepszym zawodnikiem spotkania (29 pkt, 8 zbiórek, 2 asysty i 3 przechwyty). Podopieczni Jarosława Krysiewicza okazali się lepsi od Timeout Polonii 1912 Leszno, w której składzie nie brakuje zawodników z reprezentacyjnym doświadczeniem.

Na inaugurację ligi Pogoń w derbach Opolszczyzny trafiła 4 z 22 rzutów z dystansu. Tydzień później prudniczanie umieścili w koszu 17 z 38 prób za trzy punkty. 7 z 11 trójek należało do Marcina Salamonika, który co ciekawe nie trafił za jeden ani dwa punkty. Pogoń pokonała w Obuwniku WKK Wrocław, w którym na parkiecie tylko 3 minuty przebywał Jakub Patoka.