#KoszKadra3x3 mężczyzn w grupie A w walce o Igrzyska Olimpijskie!

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3, która w czerwcu br. wywalczyła brązowe medale podczas Mistrzostw Świata 3x3 w Amsterdamie w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk olimpijskich w Indiach zagra w grupie A z Mongolią, Brazylią, Turcją oraz Hiszpanią.

news

Turniej w Indiach odbędzie się od 18 do 22 marca 2020 roku, a awans na Igrzyska Olimpijskie wywalczą z niego 3 najlepsze zespoły. W ćwierćfinałach gra będzie wyglądac następująco: A1- C2, A2-C1, B1-D2 oraz B2-D1. W przypadku niepowodzenia w marcu, kolejną szansą na wywalczenie awansu będzie turniej w Budapeszcie od 24 do 26 kwietnia 2020 roku. W tym turnieju rywalami moga być Mongolia, Holandia, Słowenia, Łotwa oraz gospodarze.

Bezpośrednio awans na Igrzyska Olimpijskie Japonia (gospodarz), Chiny, Rosja oraz Serbia.

- 3. miejsce na Mistrzostwach Świata zagwarantowało nam udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w marcu 2020 w Indiach. Czekaliśmy jeszcze na pozostałe federacje, które dostaną się do turnieju kwalifikacyjnego. Jestem bardzo zadowolony z losowania i uważam, że wszystkie drużyny, które awansowały do turnieju są w zasięgu polskiej reprezentacji. Ostatnie tygodnie były wyścigiem o jak najwyższe miejsce w rankingu na dzień 1 listopada. Udało nam się utrzymać wysoką pozycję i wywalczyć udział w drugim turnieju kwalifikacyjnym dla 6 reprezentacji, które nie posiadały drużyny na igrzyskach w 2012 i 2016 roku. Interesuje nas na razie tylko turniej w Indiach, gdzie pierwsze 3 drużyny uzyskają awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Mongolia, Brazylia, Turcja oraz Hiszpania to reprezentacje, z którymi mieliśmy już okazje kilkukrotnie się mierzyć na turniejach 3x3. W fazie pucharowej grupa A trafia na grupę C - moim zdaniem najmocniejszą. Najbardziej emocjonujące granie rozpocznie się w ćwierćfinale, w walce o czołową „czwórkę” turnieju i trzy premiowane awansem miejsca do turnieju olimpijskiego. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że mamy również drugą szansę na awans dzięki pracy jaką wykonał sztab trenerski kadry u23, który zapewnił nam udział w turnieju na Węgrzech w kwietniu. Liczę, że w drugim turnieju nie będziemy musieli brać udziału, ale jednocześnie mamy komfort w razie braku awansu przy pierwszej okazji. Mamy opracowany plan przygotowań i w marcu przystąpimy do turnieju w najmocniejszym możliwie składzie personalnym, który ma nam zapewnić udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – powiedział zaraz po konferencji Piotr Renkiel (trener Reprezentacji Polski 3x3).


 

 

udostępnij