Udany finisz Górnika Trans.eu

Duże wsparcie zawodników wchodzących z ławki oraz lepsza skuteczność z dystansu przesądziły o wygranej Górnika Trans.eu w jedynym niedzielnym meczu 21. kolejki pierwszej ligi. Wałbrzyszanie pokonali na własnym parkiecie KS Księżaka Łowicz i była to ich 14. wygrana w sezonie.

news Zdjęcia | Dominik Hołda / walbrzych.dlawas.info

Gospodarze w połowie drugiej kwarty prowadzili 40:31, ale krotko przed zakończeniem trzeciej kwarty przegrywali 51:59. W końcówce zagrali jednak skuteczniej niż rywale, a w odniesieniu wygranej nie przeszkodziła im przeciętna skuteczność z linii rzutów wolnych (10 na 18).

Siłą Gónika Trans.eu byli zawodnicy wchodzący z ławki, którzy rzucili 40 z 84 punktów zespołu. 18 punktów dla miejscowych uzyskał Damian Pieloch. Kolejne udane zawody rozegrał Grzegorz Kulka - 15 pkt, 9 zbiórek i 2 przechwyty.