Enea AZS AJP i Enea AZS w finale U18 kobiet

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań oraz Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski zagrają w niedzielnym finale mistrzostw Polski do lat 18 kobiet. Poznanianki po nierównym meczu pokonały Energa MG 13 Politechnika Gdańska, zaś drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego zwyciężyła broniącą mistrzowskiego tytułu GTK Arkę Gdynia.

Bardziej wyrównane było drugie półfinałowe starcie, które rozpoczęło się po myśli Energa MG 13 Politechnika Gdańska. Po 13 minutach gry miejscowe prowadziły 29:16, ale kolejny fragment spotkania przegrały aż 0:23! Niemoc w ataku w połowie trzeciej kwarty przerwała dopiero Konstancja Banucha, trafiając z dystansu. Od tego momentu gdańszczanki próbowały odrabiać straty, ale rozpędzone rywali nie zanotowały już dłuższych przestojów.

Drużynę z Poznania do zwycięstwa poprowadziło trio: Weronika Piechowiak (21 pkt i 9 zbiórek), Olga Jędrzejczak (17 pkt i 9 zbiórek) oraz Alicja Rogozińska (15 pkt, 9 asyst i 4 przechwyty), które łącznie rzuciło 53 z 56 punktów zespołu. Double-double Konstancji Banuchy (16 pkt i 16 zbiórek).

W drugim półfinale Enea AZS AJP pokonała GTK Arkę, tylko w drugiej kwarcie pozwalając miejscowym na zbliżenie się na odległośc jednego trafienia z gry. Drugą połowę podopieczne Janusza Kopaczewskiego i Radosława Duchnowskiego wygrały 45:19. Gdynianki trafiły tylko co czwary rzut z gry. Niemal niewidoczna w ataku była Kamila Borkowska, która przez 24 minuty spędzone na parkiecie uzyskała 1 punkt i 11 zbiórek.

Po raz kolejny bardzo dobrze grą gorzowianek kierowała Aleksandra Kuczyńska - 7 asyst, 3 przechwyty, 3 punkty i 4 zbiórki. Najlepszą punktującą spotkania została Joanna Kobylińska - 17 punktów.