Nawrot Śląsk i GTK w finale U18 mężczyzn

Zdominowane przez grę jednego zespołu były mecze półfinałowe mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Nawrot Śląsk pewnie zwyciężył Asseco Arkę, zaś GTK wyraźnie lepsze od WKK. Wszystkie mecze turnieju w Lublinie można śledzić na oficjalnym kanale Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.

news Zdjęcia | Elbrus Studio

W obu półfinałach kluczowe okazały się drugie kwarty. Nawrot Śląsk wygrał ten fragment spotkania różnicą 16 punktów, tracąc zaledwie 6 punktów, zaś GTK aż 28:8. W drugiej połowie zwycieskie zespoły nie miały większych problemów z utrzymaniem przewagi.

Po raz kolejny bardzo solidne statystyki zanotował Kacper Marchewka (19 pkt, 3 zbiórki, 2 asysty i 7 przechwytów). Gdynianie, którzy przez cały turniej grają w dziewięciu, wygrali walkę pod tablicami, ale popełnili o 13 strat więcej niż rywale. 17 pkt i 5 zbiórek miał wśród pokonanych Marcin Kowalczyk.

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO U18 MĘŻCZYZN

GTk w meczu z WKK okazało się lepsze niemal w każdym elemencie statystycznym. Podopieczni Andrzeja Bartosza i Grzegorza Podulki wyraźnie wygrali walkę pod tablicami, mieli mniej strat oraz lepszą skuteczność rzutową. 14 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst Norberta Maciejaka.

Finał zaplanowano na godzinę 15:45 w niedzielę.