Komplet ćwierćfinalistów MP kadetów

Czwartek był ostatnim dniem zmagań grupowych w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. Na uwagę zasługuje zwycięstwo UKS SP 27 Katowice z WKK Wrocław oraz zdecydowana wygrana TKM Włocławek z UKS Dziewiątka Łomża. Mecze rozgrywanego we Wrocławiu turnieju można śledzić na oficjalnym profilu Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.

Pomimo porażki w pierwszym spotkaniu turnieju szanse na znalezienie się w gronie najlepszych ośmiu zespołów w Polsce wśród kadetów miał MKS Start SA Lublin. Po 10 minutach lublinianie prowadzili nawet 21:15, ale w kolejnych minutach wyraźnie lepsi byli zawodnicy z Sierakowa. Dużą wszechstronnościąwszechstronnością wykazał się Jan Śmiglak (16 pkt, 6 zbiórek, 5 asyst i 8 przechwytów).

Część trenerów widziała w UKS SP 27 Katowice zespół, który ma możliwości włączyć się do walki o najwyższe cele podczas wrocławskiego turnieju. Swoje możliwości katowiczanie pokazali w starciu z drużyną gospodarzy, osiągając przewagę w trzech pierwszych kwartach meczu. Bardzo dobre zawody Kuby Piśli (25 pkt, 7 zbiórek i 4 przechwyty).WKK nie pomogło double-double Kamila Kubiaka - 21 pkt i 11 zbiórek oraz Maksymiliana Wilczka - 18 pkt i 10 zbiórek.

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO KADETÓW

Żadnych szans debiutującej w turnieju finałowym UKS Dziewiątka Łomża nie dali koszykarze TKM Włocławek, zwyciężając aż 120:65. 36 punktów dla podopiecznych Arkadiusza Czyżnielewskiego uzyskał Antoni Siewruk. 27 pkt i 10 zbiórek dla pokonanych miał Jakub Kołakowski.

Z kompletem wygranych zmagania grupowe zakończył GAK Gdynia, pokonując na zakończenie czwartkowych zmagań KS Koronę Oknoplast Kraków. 18 pkt, ale 7 na 21 z gry, Szymona Nowickiego, który dodatkowo miał aż 20 zbiórek.