Dwie drużyny z Wrocławia w półfinale kadetów

WKK Wrocław z UKS SP 27 Katowice oraz Biofarm Basket Junior Poznań z Exact Systems Śląsk Wrocław zagrają w półfinale mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pewne zwycięstwo podopiecznych Tomasza Jankowskiego i Jacka Krzykały nad TKM Włocławek.

news

Koszykarze z Włocławka jak burza przebrnęli przez fazę grupową turnieju finałowego, ale w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Exact System Śląska. Gospodarze turniej rozpoczęli od porażki, ale w meczu z TKM pokazali, dlaczego przed turniejem wymieniani byli w gronie faworytów do walki o medale.

Mimo nie najlepszej skuteczności wrocławianie osiągnęli przygniatającą przewagę w polu trzech sekund (69:44 w zbiórkach), popełnili też mniej strat. Kluczowa okazała się czwarta kwarta, w której miejscowi dwukrotnie zanotowali serię 10-0. Aż trzech zawodników Exact Systems Śląska zakończyło spotkanie z double-double: Mikołaj Wojciechowski (24 pkt i 15 zbiórek), Jakub Bereszyński (15 pkt, 17 zbiórek i 6 przechwytów) oraz Jakun Piętkowski (12 pkt, 10 zbiórek i 5 asyst). 24 punkty dla pokonanych rzucił Antoni Siewruk. 

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO KADETÓW

 

TERMINARZ I WYNIKI

 

udostępnij