Zwycięski rzut Joanny Markiewicz i pierwsza porażka Grot TomiQ

Na sześciu zwycięstwach z rzędu zatrzymała się seria Grot TomiQ Pabianice. Podopieczne Sylwii Wlaźlak nie sprostały na wyjeździe AZS Politechnika Korona Kraków. Tym samym jedynym zespołem bez porażki w 1 Lidze Kobiet jest SKK Polonia Warszawa, która w 7. kolejce pokonała nieobliczalny AZS Uniwersytet Gdański. Rzut równo z końcową syreną Joanny Markiewicz przesądziła o zwycięstwie KKS Olsztyn nad Mon-Pol Płock.

news Zdjęcia | AZS Politechnika Korona Kraków

Pracowity tydzień mają za sobą koszykarki AZS Politechniki Korona Kraków oraz Grot TomiQ Pabnianice. Oba zespoły najpierw w połowie tygodnia odrabiały ligowe zaległości, a następnie zmierzyły się w meczu na szczycie grupy B. Pabianiczanki przystępowały do zawodów z bilansem 6-0, Akademiczki 6-1.

Poza początkiem spotkania, przegranym przez miejscowe 3:8, większą konsekwencją w grze wykazały się zawodniczki Wojciecha Downar-Zapolskiego. Rywalki przez całe spotkanie nie znalazły sposobu na zatrzymanie dobrze dysponowanej rzutowo Natalii Popiół, która rzuciła 24 z 55 punktów zespołu, nie trafiając przy tym ani jednej trójki.

Dobrą pracę na obwodzie wykonała doświadczona Agata Rafałowicz (6 pkt, 5 zbiórek, 7 asyst i 6 przechwytów). AZS Politechnika Korona Kraków w połowie trzeciej kwarty osiągnęła najwyższą przewagę 39:26 i mimo ambitnej postawy przyjezdnych zdołała ją utrzymać do końcowej syreny.

Pabianiczanki trafiły tylko 12 z 51 rzutów z gry, prezentując dużą nieskuteczność z pola trzech sekund (10 na 33). Blisko double-double była Ewelina Gala - 9 pkt i 13 zbiórek.

Joanna Markiewicz przed meczem z Mon-Pol trafiła tylko 1 z 12 prób z dystansu. W końcówce spotkania, gdy oba zespoły szykowały się już na dogrywkę, z narożnika boiska wykonała rzut, która dała 4 zwycięstwo w sezonie KKS Olsztyn.

Mecz w Olsztynie był zacięty przez cały czas, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi większej niż 6 punktów. Częściej na prowadzeniu znajdowały się podopieczne Tomasza i Alicji Sztąberskich, które na dwie minuty przed końcem prowadziły różnicą czterech punktów. Mon-Pol dwukrotnie zdołał osiągnąć remis. Chwilę przed rzutem Joanny Markiewicz do równowagi doprowadziła wejściem pod kosz Magdalena Szkop.

22 punkty dla KKS rzucila Joanna Markiewicz, która dodatkowo miała 6 zbiórek i 6 asyst. Piąty raz w sezonie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym zawody zakończyła Ksenia Woźniak (17 pkt i 6 zbiórek). Mon-Pol do wygranej nie wystarczyło 23 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty Lucyny Kotonowicz.

Siódme zwyciestwo w sezonie zanotowała SKK Polonia Warszawa. Czarne Koszule pokonały pewnie AZS Uniwersytet Gdański, osiągając wyraźną przewagę w drugiej połowie (46:25). Dziesięć zawodniczek miejscowych zakończyło spotkanie z przynajmniej punktem. Po 1,5 miesięcznej przerwie do gry powróciła Karolina Olszewska (7 pkt, 4 zbiórki, 4 asysty i 4 przechwyty).

W środku tygodnia odbyło się spotkanie Lidera Swarzędz z Pompax Tęczą Leszno. Wydarzeniem tego meczu były aż 43 punkty Igi Walentowskiej. WIĘCEJ O TYM SPOTKANIU MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ