Wielkopolskie wygrywa OOM dziewcząt 2021

Sezon 2020/2021 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt należał do Wielkopolskiego! Prowadzony przez Tomasza Pochylskiego i Mateusza Dwornika zespół nie przegrał żadnego meczu, notując bilans 10-0. W rozgrywanym w Człuchowie finale Wielkopolskie pewnie pokonało Śląskie 78:52. Trzecie miejsce dla Pomorskiego, które po wyrównanym spotkaniu zwyciężyło Łódzkie. MVP turnieju finałowego została Lena Brzustowska z Wielkopolski.

Wielkopolskie w drodze do finału OOM dziewcząt rozegrało 9 spotkań. Wszystkie z nich wygrało, tylko dwukrotnie różnicą mniejszą niż dziesięć punktów.

Starcie ze Śląskim, które do turnieju finałowego przedostało się dzięki turniejowi dywizji B, od początku toczyło się po myśli Wielkopolski. Śląskie nie prowadziło ani razu, a od wyniku 12:14 stopniowo traciło dystans do rywali. W połowie drugiej kwarty Wielkopolskie uzyskało przewagę 28:15 i spokojnie kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku.

Duży wpływ na to miała skuteczność rzutowa koszykarek z Wielkopolski, które w całym spotkaniu trafiły 35 z 72 rzutów z gry, popełniły też mniej strat niż Śląskie. Bardzo dobrze warunki fizyczne pod koszem wykorzystały Zuzanna Nowak (19 pkt i 11 zbiórek) oraz Wiktoria Haegenbarth (18 pkt i 6 zbiórek). Aktywna po obu stronach parkietu była Weronika Gbiorczyk - 10 pkt, 5 zbiórek, 6 asysty i 6 przechwytów. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasłużyła Klaudia Keller (16 pkt, 11 zbiórek i 6 przechwytów).

W turnieju finałowym Wielkopolskie do wygranej poprowadzili Tomasz Pochylski i Mateusz Dwornik. Podczas turnieju dywizji A pierwszym trenerem zespołu była Aleksandra Semmler, która musiała zrezygnować z pracy z powodów osobistych.

W finale pocieszenia Pomorskie pokonało Łódzkie, choć rozpoczęło mecz od wyniku 4:15. Losy spotkania odwróciły się na początku drugiej kwarty, w której pierwsze pięć minut podopieczne Adama Mullera i Romana Pawłowskiego wygrały 12:0. Pomorskie straciło jeszcze przewagę na początku trzeciej odsłony, ale gdy ją ponownie odzyskało, utrzymało korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny. 16 punktów i 5 zbiórek Marty Groth. Z double-double spotkanie ukończyła Helena Danielewicz (10 pkt i 11 zbiórek).