AZS AWF Mickiewicz Romus w trzeciej rundzie play-off

Koszykarze AZS AWF Mickiewicz Romus uzupełnili grono uczestników 1/4 finału drugiej ligi mężczyzn. W decydującym o awansie do trzeciej rundy meczu Akademicy pewnie zwyciężyli Sklep Polski MKK Gniezno. O awans do półfinału katowiczanie zmierzą się z UNB AZS UMCS Start Lublin.

news Zdjęcia | AZS AWF Mickiewicz Romus

Koszykarze z Gniezna niespodziewanie wyeliminowali w pierwszej rundzie drugi zespół grupy A AMW Asseco Arka Gdynia. W rywalizacji z drużyną z Górnego Śląska również zaprezentowali się z dobrej strony, ale w decydującym spotkaniu wyraźnie opadli z sił.

Mecz od początku układał się po myśli bardziej doświadczonych gospodarzy. Przewaga Akademików powiększała się z każdą kolejną kwartą, na skutek czego rywale po przerwie stracili wiarę w końcowy sukces.

AZS AWF Mickiewicz Romus trafił 14 z 32 rzutów z dystansu, skutecznie odrzucając przyjezdnych z pola trzech sekund. Istotna dla losów rywalizacji okazała się postawa zawodników wchodzących z ławki. Rezerwowi katowiczan rzucili 45 z 90 punktów drużyny. Najlepszym punktującym spotkania został doświadczony Łukasz Szczypka - 24 pkt i 8 na 10 za trzy.

Wynik trzeciego meczu drugiej rundy play-off drugiej ligi mężczyzn

• 2 Liga Mężczyzn
  • 21.04.2021 18:30

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

90 : 48

Sklep Polski MKK Gniezno

Stan rywalizacji - 2:1 dla AZS AWF Mickiewicz Romus. Katowiczanie w trzeciej rundzie zmierzą się z UNB AZS UMCS Start Lublin.