Polska wygrywa po raz drugi z Austrią

Reprezentacja Polski po raz drugi pokonała w Oberwald – Austrię, tym razem 74:49. Mecz z double-double zakończyła Weronika Telenga, która uzbierała 23 punkty oraz 19 zbiórek.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły drugi mecz w Oberwald, gdzie już po 10 minutach prowadziły (22:11). W drugiej kwarcie przewaga z każdą kolejną minutą wzrastała, by w 20 minucie wynosić już 18 „oczek” – (38:20). Główna w tym zasługa Weroniki Telengi, która miała na swoim koncie już 12 punktów. Po zmianie stron gospodynie starały się niwelować straty, co częściowo się udało. Jednakże w ostatniej kwarcie drużyna prowadzona przez Marosa Kovacika, nie dała żadnych szans drużynie przeciwnej i pewnie wygrała (74:49). Wspomniana Telenga w całym meczu zanotowała 23 punkty oraz 19 zbiórek, a po 11 „oczek” rzuciły Agata Dobrowolska oraz Klaudia Gertchen.

Austria - Polska 49:74 (11:22, 9:16, 19:16, 10:20)

Najwięcej dla Austrii: Zderadicka 12, Krisper 7, Neumann 6
Polska: Telenga 23 (19zb), Gertchen 11, Dobrowolska 11, Skobel 10, Borkowska 9, Sklepowicz 4, Podgórna 4, Bujniak 2