Kadra U20 kobiet nie zwalnia tempa

Kolejne efektowne zwycięstwo w FIBA Youth European Challengers 2021 w kategorii U20 kobiet zanotowała reprezentacja Polski. Nasz zespół pewnie zwyciężył rówieśniczki z Portugalii, osiągając przygniatającą przewagę pod tablicami oraz prezentując dobrą skuteczność rzutową. W czwartek Polki czeka spotkanie z również niepokonaną Francją.

news Zdjęcia | Fiba.Basketball

To drugie zwycięstwo Biało-Czerwonych w tureckiej Konyi, gdzie tozgrywany jest turniej. We wtorek podopieczne Krzysztofa Szewczyka wyraźnie pokonały Białoruś (71:53).

Tylko początek zawodów z Portugalią zapowiadał wyrównane zawody. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego rozpoczęła spotkanie od wyniku 7:2, ale w kolejnych minutach szybko przejęła inicjatywę. Duża intensywność w końcówce pierwszej kwarty pozwoliła Polkom wygrać tę część spotkania 22:15. Gdy tylko nasz zespół poprawił grę w obronie, przewaga szybko urosła do ponad 10 punktów.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, którą nasz zespół wygrał 24:8. 22 punkty w 24 minuty rzuciła Weronika Piechowiak. Zawodniczka Enea AZS Poznań dodatkowo miała 10 zbiórek i 2 asysty.

Początek meczu z Francją o godzinie 14 polskiego czasu. Transmisja będzie dostępna TUTAJ

Polska - Portugalia 86:51 (22:15, 23:11, 24:8, 17:17)
Punkty dla Polski: W. Piechowiank 22 (1), Z. Kulińska 14 (3), M. Szymkiewicz 9 (3), J. Bazan 8, E. Kośla 6 oraz A. Żytkowska 11 (3), A. Ustowska 8 (2), J. Kobylińska 6 (2), A. Pszczolarska 2, M. Kowalska 0, M. Szulc 0.