Drugie miejsce U20K w Challengerze w Konyi

Reprezentacja Polski U20 kobiet po nerwowej końcówce zwyciężyła Turcję w ostatnim meczu FIBA Youth European Challengers 2021 i tym samym zajęła drugie miejsce w turnieju. Zwyciężyła niepokonana Francja, przed Polską i Rosją.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Zwycięstwo nad Turcją zapewniało Biało-Czerwonym co najmniej drugie miejsce w turnieju. Dzięki mądrej defensywie Polki uzyskały kilkupunktową przewagę, która do przerwy wynosiła 14 punktów. Skuteczna w ataku była Magdalena Szymkiewicz, a cały zespół z dużym opanowaniem wykorzystywał rzuty wolne.

Niestety obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Miejscowe zaczęły uzyskiwać przewagę w polu trzech sekund, z każdą minutą zmniejszały także przewagę. Jeszcze na 2,5 minuty przed końcem zawodniczki znad Wisły prowadziły 49:42, ale od tego momentu punkty zdobywały już tylko rywalki. W ostatniej akcji meczu Turczynki rzucały nawet na zwycięstwo, ale próba Goksen Fitik nie znalazła drogi do kosza.

Polska - Turcja 49:48 (15:7, 19:13, 10:17, 5:11)
Polska: M. Szymkiewicz 21 (2), Z. Kulińska 7 (1), E. Kośla 5, J. Bazan 4, W. Piechowiak 0 oraz A. Pszczolarska 7, A. Ustowska 5 (1), J. Kobylińska 0