Bułgarzy lepsi od kadry U20

Nadal na pierwsze zwycięstwo w FIBA Youth European Challengers 2021 w Tbilisi czeka reprezentacja Polski U20 mężczyzn. W środę Biało-Czerwoni po zaciętym meczu przegrali z rówieśnikami z Bułgarii. Kolejnym rywalem Polaków będzie w czwartek Turcja.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Podobnie jak w inauguracyjnym meczu z Niemcami, nasza kadra źle wypadła w pierwszej kwarcie. Od wyniku 4:4, kolejny fragment zawodów gracze znad Wisły przegrali 2:14. Końcówka drugiej kwarty wyraźnie należała do Polaków, którzy po akcjach Nikodema Czoska objęli prowadzenie 39:34.

Od tego momentu mecz był wyrównany, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować większej przewagi. Niestety końcówka należała do Bułgarów. Decydujący fragment spotkania Polacy przegrali 0:12, przez blisko 4,5 minuty nie uzyskując żadnego punktu w ataku.

W trzecim spotkaniu Chellengera w Tbilisi Polacy zmierzą się z Turcją. Początek czwartkowego spotkania o godzinie 15 polskiego czasu.

Polska - Bułgaria 79:86 (15:25, 24:12, 19:25, 21:24)
Polska: M. Kaszowski 18 (2), B. Kulikowski 8, K. Marchewka 8 (2), J. Sadowski 2, Sz. Sobiech 2 oraz N. Czoska 17, B. Didier-Urbaniak 8, K. Gordon 6 (1), M. Pluta 5 (1), F. Siewruk 5 (1), D. Ziółkowski 0.