Kadra 3x3 kończy sobotę w Tokio wygraną

Po porażce z wicemistrzami świata Łotyszami pozbierała się reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn. Biało-Czerwoni pokonali po dogrywce Japonię 20:19 . Kolejne spotkanie nasza kadra rozegra w niedzielę o godzinie 5 polskiego czasu.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Polacy rozpoczęli mecz z gospodarzami wyśmienicie. Po dwóch wejściach pod kosz Przemysława Zamojskiego oraz rzucie za dwa punkty Michaela Hicksa prowadzili 4:0. Koszykarze z Kraju Kwitnącej Wiśni szybko zdołali odrobić jednak straty. Energiczne wejścia pod kosz Ira Browna zapewniły rywalom prowadzenie 6:5.

Wówczas Biało-Czerwoni zaprezentowali rewelacyjną dyspozycję w rzutach z dystansu. Najpierw za dwa trafił Michael Hicks, a następnie dwukrotnie skuteczny był zza łuku Paweł Pawłowski. Po kolejnej akcji Hicksa nasza kadra prowadziła 16:9 i chyba zbyt szybko uwierzyła, że jest już po zawodach.

Walczący do końca Japończycy w podstawowym czasie gry zdołali doprowadzić do remisu 18:18 i o wyniku decydowała dogrywka. Tę część Japończycy rozpoczęli od punktu, ale na szczęście kolejne dwa uzyskali już Polacy. Ich autorem był Przemysław Zamojski wykorzystując przytomne podanie od Hicksa.

Trzecim rywalem Polaków będą w Tokio Serbowie. Początek spotkania o godzinie 5:00 polskiego czasu.

 

Wyniki sobotnich meczów w Tokio z udziałem Polaków

Polska - Łotwa 21:14

Polska - Japonia 20:19

 

udostępnij